• Lata doświadczeń w biznesie
img

Kasztelan

Piwo kasztelan pochodzi z browaru, który znajduje się w Kasztelanie jest to marka jasnego piwa dolnej fermentacji piwo ogólnie jest typu lager, które jest warzone przez Browar Kasztelan znajdującym się w Sierpcu, który należy do grupy piwowarskiej Carlsberg Polska SA. Kasztelan Jasne Pełne jest to piwo jasne, które posiada ekstrakt w Brzeczce 12,5% BLG i zawartości alkoholu 5,7%. Piwo w smaku różni się od innych przede wszystkim pod tym katem, że jest nowością dla naszych kubków smakowych. Pojawienie się Kasztelana na polskim rynku zapoczątkowało można nawet powiedzieć rewolucję.

Z badań przeprowadzonych wynikło, że klient jest zainteresowany coraz częściej lokalnymi niepasteryzowanymi piwami. Brak pasteryzacji jest gwarancją wysokiej jakości wyrabianego piwa a Kasztelan potrafił w bardzo dobry sposób i w dobrym momencie wykorzystać ten trend. Browar należy wprawdzie do duńskiej grupy Carlsberga. Piwo jest produkowane metodami przemysłowymi w olbrzymich ilościach. Warto jest dodać, że brak pasteryzacji nie jest kłamstwem. Piwo ma czteromiesięczny okres przydatności do spożycia. Taki efekt został osiągnięty dzięki mikro filtracji, która również nosi nazwę filtracji wyjaławiającej. Dodatkowo można podkreślić co zresztą jest prawda, że brak pasteryzacji nie ma wpływu na smak piwa. Kasztelan niepasteryzowany stał się maszyną, która zaczęła napędzać ten gatunek piw. W odpowiedzi na Kasztelan powstało piwo Łomża. Jednak to Kasztelan był pierwszym piwem, który zapoczątkował produkcje niepasteryzowanych piw.

 

Kasztelan niepasteryzowane jest to piwo warzone niepasteryzowane, które wytwarzane jest w browarze Sierpc, który należy do Carlsberg Polska. Jest to piwo, które pozwala raczyć się smakiem prosto z browaru. Do niedawna wszyscy, którzy uwielbiają piwo mogli nabyć Kasztelana niepasteryzowanego przede wszystkim w butelkach. Dla restauratorów, oraz hotelarzy marka ta przygotowała również beczki piwa kasztelana niepasteryzowanego, które posiadają pojemność 30 litrów. Piwo ze względu na potrzeby swoich klientów zostało wprowadzone do punktów gastronomicznych. Piwo Kasztelan niepasteryzowane w beczce to przede wszystkim smak prawdziwego piwa z browaru. Kiedy nadchodzi lato i upały dają znać o sobie piwo w kuflu prosto z beczki na pewno w sposób efektowny ugasi pragnienie każdego. Kasztelan niepasteryzowane powstaje według tradycyjnej receptury. Cała tajemnica tego piwa leży w bardzo pieczołowicie dobranych naturalnych składnikach, a także przede wszystkim w braku jego pasteryzacji. Dzięki właśnie temu można się cieszyć smakiem naprawdę świeżego piwa.

Browar Kasztelan jest zakładem, który należy do grupy piwowarskiej Carlsberg Polska. Browar z Sierpca powstał w latach 1969-1972 przy zakładzie powstała także słodownia, która została wybudowana w latach 1974-1977. Do rozlania pierwszego piwa doszło w 1972 roku . W następnych miesiącach browar uzyskał pełna moc produkcyjną. Warto dodać, że w 1996 roku Państwowe Zakłady Piwowarskie w Sierpcu przekształciły się w spółkę akcyjną. W 2002 roku Browar kasztelan wszedł w skład koncernu piwowarskiego Carlsberg.

Zobacz również