• Lata doświadczeń w biznesie
img

Co powinno charakteryzować „dobrą” wódkę?

Tak zwaną „dobrą wódkę” powinno charakteryzować kilka czynników. Najważniejszym i podstawowym jednocześnie czynnikiem charakteryzującym „dobrą wódkę” jest proces destylacji tego trunku. Wyróżniamy przede wszystkim wódki dwukrotnie destylowane czyli tak zwane wódki zwykłe, wódki trzykrotnie destylowane czyli wódki wyborowe i wódki wielokrotnie destylowane- wódki luksusowe, wódki premium i superpremium.

Najlepsza wódka powinna przechodzić wielokrotnie proces rektyfikacji dzięki czemu można powiedzieć, że dany towar został wykonany z należytą starannością i odpowiednim zaangażowaniem. Kolejnym kryterium, którym można kierować się przy wyborze „dobrej wódki” jest odpowiednia cena za taki trunek. Cena dobrych wódek za pół litra trunku zaczyna się od kilkudziesięciu złotych. Najlepsze z nich poddawane wielokrotnemu procesowi destylacji osiągają cenę ponad stu złotych za 700ml tego trunku. Trzeba więc brać pod uwagę przede wszystkim dwa kryteria: ilość procesów destylacji i cenę za taki alkohol. Trzecie kryterium, które również wpływa na cenę i jakość wódki to wygląd butelki. Ważnym aspektem przy droższych alkoholach jest nie tylko smak, ale także sam wygląd butelki, którą klient będzie chciał wybrać.

Najdroższe wódki charakteryzują się tym, że wygląd ich butelek jest wyjątkowo oryginalny i bardzo odróżnia się od reszty produktów na rynku. Pomimo, że produkt mógł być również wielokrotnie poddawany procesowi destylacji to cena za taki alkohol wzrasta w zależności od kształtu butelki, w której znajduje się alkohol.

Zobacz również