• Lata doświadczeń w biznesie
img

Jak pić whisky i piwo?

Wiadomo już w czym się pije whisky i piwo, jednak tak jak różnorodne są naczynia do tego napoju, tak wiele jest sposobów jego zamawiania. Wszystko zależy od gatunku piwa i od tego, w którym państwie czy regionie je zamawiamy. Warto wiedzieć jak zamawiać trunek, kiedy trafimy do piwiarni w różnych zakątkach świata. A oto kilka najbardziej interesujących zwyczajów. Angielska etykieta w pubie.

Dla turysty odwiedziny w tradycyjnym angielskim pubie mogą być cenną nauką pokory oraz etykiety. T'Arendnest, Amsterdam. Nazwa pochodzi od nazwiska właściciela Petera van der Arenda. Serwowane są tu wyłącznie piwa holenderskie. Ambicją lokalu jest oferowanie każdej narodowej marki w karcie widnieje blisko 350 gatunków całorocznych oraz 250 sezonowych.

Właściciel organizuje też atrakcyjne imprezy o różnym charakterze, włącznie z degustacjami połączonymi z wykładami, wzorowanymi na degustacjach win francuskich. In de Wildeman, Amsterdam. Przykład klasycznego pubu w mieście, w którym wymyślono piwne bary oferta marek jest starannie dobrana, z uwzględnienie:: najważniejszych gatunków piw na świecie. Pub mieści się w dawnej gorzelni, gdzie kiedyś degustowano gin. Karta obejmuje 18 gatunków piwa beczkowego i ponad 200 butelkowego. Tu można się napić piwa trapistów.

Zobacz również