• Lata doświadczeń w biznesie
img

Gin

Gin jest alkoholem anglosaskim, który jest bezbarwny. Początki tego alkoholu należy upatrywać w XVII wieku, kiedy to powstawał ten napój alkoholowy w Holandii. Następnie gin stał się bardzo popularny w Anglii. Gin jest doskonałym apiritifem.

Na początku jednak spożywany był przede wszystkim przez biedną część społeczeństwa, które kupowało go jako najtańszy alkohol w pobliskich sklepach. Najbardziej rozpowszechniony gin podawany jest razem z tonikiem, a także innymi sokami, które świetnie pasują do tego rodzaju alkoholu. Destylacja ginu powinna odbywać się z dodatkiem zacieru z jałowca, w której wyniku otrzymujemy 40% alkohol. Najczęściej miesza się gin z innymi napojami w celu złagodzenia jego nieciekawego smaku. Bardzo dobrze nadaje się do robienia drinków. W przypadku połączenia z wermutem powstaje martini. Odwołując się do czasów historycznych można stwierdzić, ze gin z tonikiem pozwolił Brytyjczykom na podbój Indii.

Zawdzięczają to głównie temu, że w toniku była chinina, która chroniła przed malarią. Powstało nawet kilka utworów muzycznych związanych z tym napojem. Jedną z nich jest tytuł Cold Gin, którego stworzyła grupa Kiss. Gin z tonikiem podawany jest najczęściej w wielu barach całego świata. Jest to doskonały trunek podczas długi wieczorów. Najlepiej powinno się go podawać schłodzonym.

W przeciwnym razie może nie smakować tak bardzo, a nawet może być dosyć gorzki. Gin to głównie angielski napój alkoholowy ale piją go również mieszkańcy innych kontynentów. Jest to bardzo rozpowszechniony alkohol.

Zobacz również