• Lata doświadczeń w biznesie
img

Malibu

Malibu to napój alkoholowy najczęściej podawany z mlekiem. Jest to likier na bazie rumu karaibskiego, w którym znaleźć można dwadzieścia jeden procent alkoholu.

Malibu dostępne jest w 150 krajach na całym świecie i dodatkowo jest bardzo cenione, dlatego można je spotykać w każdym niemal dobrym barze. Właścicielem marki Malibu jest kompania francuska Pernod Ricard. Segment likierów Premium to dział, w którym Malibu przoduje. Malibu jest alkoholem, którego początki sięgają XVII wieku, a wszystko zaczęło się od wyspy Barbados. Rum produkowany był ze składnika zwanym melasą, a powstawał głównie jako uboczny produkt przy przerabianiu trzciny cukrowej.

W wyniku połączeniu rumu karaibskiego i ekstraktu kokosowego powstało Malibu, które najpierw było eksportowane do Niemiec. Malibu na samym początku zdobyło rynek karaibski jednak niedługo potem bardzo szybko stało się popularne już na całym świecie. Bardzo szybko doceniono doskonałą jakość tego alkoholu nagradzając go wieloma nagrodami na wielu prestiżowych galach i festiwalach alkoholowych. Malibu poddawane jest trzykrotnej destylacji, a odbywa się to w zbiornikach zwanych alembikami. Malibu rozlewa się do charakterystycznych białych butelek, które tworzą znak rozpoznawczy tego trunku.

Dostępne jest kilka wersji butelek tego alkoholu. Podstawowa opcja dotyczy butelek o pojemności 0,5 litra, 0,7 litra i jeden litr. Znane są również smakowe odmiany marki Malibu. Bardzo popularne są drinki z Malibu. Przede wszystkim dobre połączenie jest z sokiem żurawinowym, ananasowym i grejpfrutowym.

Zobacz również