• Lata doświadczeń w biznesie
img

Raki

Obecnie napoje alkoholowe występują w niezliczonych rodzajach, a o większości przeciętny człowiek po prostu nie ma pojęcia. Nawet często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że mało znane kraje również posiadają swoje narodowe trunki, które są popularne między innymi w tamtych stronach. Doskonałym przykładem okażą się na to alkohole Raki, które wywodzą się z Turcji. Są porównywalne do wódki, gdyż zawartość alkoholu waha się od czterdziestu do pięćdziesięciu procent.

Trunek jest otrzymywany z winogron, więc podobnie jak tradycyjne, przeciętne wino. Zaskakujący może być jednak fakt, że do opisywanego alkoholu dodawany jest również spirytus z melasy buraczanej. Wiele osób może to po prostu zniechęcić, aczkolwiek alkohole te cieszą się ogromną popularnością, gdyż mają charakterystyczny, unikalny smak.

Można je podawać razem z potrawami, a rarytasem w Turcji będzie oczywiście Raki z kebabem. Oprócz tego wiele surówek jest nasączanych tym właśnie trunkiem, przez co świadczy to o jego popularności. Zaleca się jednak, aby tego rodzaju alkohole nie były wypijane na czysto, lecz przepijane naturalnymi, bezalkoholowymi płynami.

Wynika to przede wszystkim z szybkiego działania trunku, no i z wysokiej zawartości czystego alkoholu.

Zobacz również