• Lata doświadczeń w biznesie
img

Drinki na bazie herbaty

Niektóre drinki można sporządzić na bazie innych składników niż te tradycyjne. Zdarza się, że drink powstaje na bazie herbaty. Przede wszystkim jeśli chcemy przygotować taki drink to należy do zaparzonej herbaty wrzucić plasterek cytryny i wycisnąć kilkanaście kropel soku malinowego. Następnie dodajemy łyżeczkę miodu i do tego dolewamy 50ml rumu, albo śliwowicy. Takie połączenie daje nam typowe rozwiązanie, które można spotkać szczególnie w okolicach górskich. Jest to tak zwana ”herbatka z prądem”, która w górach jest szczególnie mocno popularna.

Potrafi bardzo rozgrzać tych, którzy szczególnie są wrażliwi na niskie temperatury. Drinki na bazie herbaty istnieją również w innej postaci. Można przygotować napar w ilości 200ml z dobrej herbaty i do tego dodajemy specjalny likier, a następnie żubrówkę. W przypadku połączenia z herbatą alkoholu ważne jest, aby nie zapominać o dodatkach w postaci cytryny i miodu, który doskonale nadaje się do połączenia z tym napojem. Alkohol doskonale rozgrzewa, a herbata nadaje ten niepowtarzalny aromat. Jest to więc bardzo ciekawe połączenie, które jest bardzo często stosowane w wielu miejscach na świecie.

Widać, że drink nie zawsze musi być dodawany z dodatkiem lody, ale także można go przygotować w wersji na gorąco. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie w okresie zimowym, kiedy człowiek szuka wielu sposobów na rozgrzanie własnego ciała i w ten sposób można zaspokoić i duszę i ciało. Jest to znana forma wykonywania drinków, która już od jakiegoś czasu znana jest dość wielu osobom. W wielu magazynach i czasopismach można znaleźć gotowe przepisy na drink na bazie herbaty.

Warto jednak pamiętać o tym, aby napar był z dobrej herbaty, gdyż jest to bardzo ważny element całego drinka, który musi być starannie brany pod uwagę.

Zobacz również