• Lata doświadczeń w biznesie
img

Rum

Wcale nie trudno zauważyć, że obok zwyczajnych, spożywczych sklepów występują również specjalne sklepy monopolowe, w których sprzedawane są różnego rodzaju alkoholowe płyny.

Można tam spotkać nie tylko pospolite wódki czy tanie wina, ale nawet wytrawne i oryginalne napoje. Ostatnimi czasy coraz bardziej popularny staje się rum, którego raczej charakteryzują alkohole wysokoprocentowe.

Dobrej jakości rum może osiągać nawet do osiemdziesięciu procent alkoholu, przez co lepiej nie pić go na czysto. Najczęściej mieszany jest z różnego rodzaju innymi napojami, a mogą to być chociażby płyny gazowane, które w połączeniu z rumem tworzą naprawdę ciekawą formę drinka.

Warto również dodać, że opisywane alkohole występują w różnych rodzajach. Wbrew pozorom rum nie musi być barwy bursztynowej, gdyż można go spotkać nawet w czystej, przypominającej wódkę. Czołowi producenci oferują nawet rumy oryginalne, które swoim smakiem przypominają coś całkiem innego. W barach zaś tego rodzaju alkohole są wykorzystywane głównie do robienia drinków, czy smakowych dolewek do koktajli.

Bardzo ważny jest też fakt, że rum może być naprawdę smaczny, jednak trzeba znać umiar, gdyż chodzi tutaj o wysokoprocentowy alkohol.

Zobacz również